GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 7154235
*
nr 715 4235
Matservis
Rosenthal, Maria, 72 del
Kondition: skadad, nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 19:05:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 01:23:56
1
1.000 kr
18/9 13:29:21
2
550 kr
19/9 14:40:37
3
700 kr
19/9 17:30:55
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria matservis mattallrik mattallrikar rosenthal
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:36
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:13
*
Matservis
Kondition: skadad, nagg
nr 715 4235
Matservis
Rosenthal, Maria, 72 del
Kondition: skadad, nagg
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/9 01:23:56 | 1 | 1.000 kr |
| 18/9 13:29:21 | 2 | 550 kr |
| 19/9 14:40:37 | 3 | 700 kr |
| 19/9 17:30:55 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria matservis mattallrik mattallrikar rosenthal
-
6787 Servisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:36 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:13



